Skip to main content

Budowanie przewagi na trendach konsumenckich 

Trendy, ruchy, zmiany - jakkolwiek nie nazwiemy wahających się poglądów i preferencji konsumenckich, to właśnie od Twojej reakcji na nie zależy sukces Twojej firmy.

Konsumenci przyglądają się produktom z coraz większą dokładnością. Poszukują marek, którym mogą zaufać, z którymi mogą się identyfikować oraz wytwarzających produkty na miarę ich indywidualnych potrzeb i stylu życia.

Poszukują niskokalorycznych batoników zbożowych, które mają wyśmienity smak i teksturę, sprawdzają, które odżywki zawierają naturalne składniki, oczekują niedrogiego, bezglutenowego pieczywa oraz wiedzą, który jogurt zawiera mniej cukru, ale zaspokaja głód na dłużej. 

Wykorzystywanie Aktywności Konsumenckiej 

Kiedy tworzysz lub przekształcasz produkty w szybko zmieniających się warunkach rynkowych, musisz ocenić, jak w opłacalny i wydajny sposób wprowadzić do nich innowacyjne składniki i technologie.

Pracując w Ingedion, mamy dogłębne zrozumienie obecnchi i pojawiających się potrzeb konsumenckich, dzięki czemu możemy doradzić Twojej firmie, jak je zaspokoić.

Nasza oferta skoncentrowana jest wokół głównych trendów w następujących obszarach:

  • Podnoszenie wartości zdrowotnych i odżywczych jedzenia i napojów poprzez dodanie lub wyeliminowanie składników.
  • Tworzenie uproszczonych, minimalnie przetworzonych produktów z czystą etykietą.
  • Poprawa doznań sensorycznych podczas konsumpcji żywności, napojów czy korzystania z produktów do higieny osobistej.
  • Przystępność cenowa składników, procesów i produktów końcowych.
  • Wygoda i wydajność, w tym stabilność, przetwarzalność i zrównoważony rozwój produktów. 

Innowacja z Ingredion Idea Labs

W ramach naszej sieci centrów innowacji Ingredion Idea Labs, inwestujemy w badania stosowane, wiedzę konsumencką i zdolności innowacyjne, np. wiedzę w zakresie receptur, usługi CULINOLOGY® oraz zaawansowane technologie przetwarzania.

Pomożemy Ci stworzyć produkty takie jak napoje o obniżonej zawartości cukru przy zachowaniu świetnego smaku czyjogurt grecki, który mimo niskiej zawartości tłuszczu, dalej ma przyjemną kremową konsystencję. Wykorzystaj naszą wiedzę i doświadczenie, aby wymienić materiały ropopochodne na bio-tworzywa, podnieść kwalifikacje środowiskowe i wydajność kosztową czy chociażby poprawić miękkość i wytrzymałość produkowanych przez Ciebie chusteczek higienicznych.

Niezależnie od tego, jakie wyzwania czy szanse stoją przed Tobą, gdy współpracujesz z ekspertami Ingredion, masz możliwość przełożenia potrzeb konsumentów na wpisujący się w trendy sukces rynkowy

Skontaktuj się z Nami

Zadzwoń do swojego biura lokalnego lub wypełnij formularz online, a lokalny ekspert wkrótce się z Tobą skontaktuje.

Mleczarska infografikę

Produkty mleczne z czystą etykietą zyskują coraz większą popularnośc.

Nasz ostatni raport badania znajomości opinii i wyzwań stojących przed producentami, wskazał przystępność cenową jako główny problem dla Ciebie i Twojego biznesu. Zdajemy sobie sprawę, że zachowanie równowagi pomiędzy dostarczaniem zróżnicowanych produktów a utrzymaniem niskich kosztów jest niezbędne.

Obniżanie kosztów receptury nie może prowadzić do utraty jakości konsystencji, smaku lub innych właściwości sensorycznych lub funkcjonalnych Twoich produktów, w szczególności, jeśli chcesz wpisywać się w trendy konsumenckie.

W Ingredion wierzymy, że obniżanie kosztów produkcji musi iść w parze ze wzrostem popytu na produkt lub zwrotem z inwestycji. Pracujmy razem, aby osiągnąć tę równowagę. 

Produkty zawierające rozpoznawalne, minimalnie przetworzone składniki zyskują coraz większe znaczenie wśród konsumentów, napędzając tym samym trend na czyste i proste etykiety.

Ingredion ma ugruntowaną pozycję lidera i nowatora w tej dziedzinie. Oferujemy szeroki zakres własnych badań rynku, wiedzy konsumenckiej i dostęp do bieżących badań nad czystą etykietą, prowadzonych wśród konsumentów na terenie dziewięciu krajów.

Wiedza konsumencka napędza nasz proces innowacji i może prowadzić do stworzenia wiodących na rynku produktów, które Twoi konsumenci końcowi wprost pokochają.

Pracuj razem z nami w celu stworzenia nowoczesnych rozwiązań i możliwości rozwoju w dziedzinie czystej i prostej etykiety.

Globalne trendy w zakresie zdrowia i odżywiania skupiają się na szczególnych zaletach odżywczych, lub dodawaniu składników, które podnoszą właściwości produktu. Z drugiej strony jednak, obniżanie ilości lub całkowite eliminowanie niektórych składników, znane jako „odżywczy minus”, również ma swoje dobre strony.

Zestawienie dodawania/odejmowania składników jest tym, czego konsumenci w coraz większym stopniu chcą i oczekują. Wzbogacanie produktów białkiem i błonnikiem oraz eliminowanie cukru, tłuszczu i kalorii to tylko część prawdy o zdrowiu i odżywianiu.

Potrzeby w zakresie korzyści zdrowotnych i odżywczych często powiązane są z etapem życia konsumentów. Niezależnie od tego, czy poszukują oni rozwiązań w zakresie wspomagania trawienia, utrzymania zdrowego poziomu cukru we krwi, zastrzyku energii czy łatwiejszej kontroli wagi, znalezienie odpowiedzi na te potrzeby może pomóc Ci zdobyć i utrzymać przewagę. 

Doznania sensoryczne są istotnym, jednak często pomijanym aspektem w konsumpcji produktów, żywności i napojów.

Będziemy z Tobą współpracować nie tylko po to, aby optymalizować doświadczenie sensoryczne, ale również by je przeobrażać i wyznaczać nowe standardy zadowolenia w świadomości Twoich konsumentów.

Tworzenie doznań sensorycznych, którym konkurencja nie jest w stanie dorównać, wymaga pełnego zrozumienia, jak jedzą i czego pragną konsumenci.

Dzięki naszym badaniom będziesz na bieżąco z nowościami i tym, co dopiero nadejdzie. Wiemy na przykład, że tekstura jest istotnym czynnikiem decydującym o upodobaniu do produktu i ponownym zakupie. W ramach prac nad innowacyjnością konsystencji, przeprowadziliśmy nowe badanie nad zachowaniem się jamy ustnej konsumentów, aby wyodrębnić różne style jedzenia.

Większość badanych konsumentów jedzenie przeżuwa, kolejna grupa chrupie, następna rozgniata jedzenie w ustach, a ostatnia ssie. Wyniki te dostarczają nam mocną dawkę wiedzy, dzięki której możemy stworzyć takie profile tekstur dla Twoich produktów, które będą się cieszyć największym powodzeniem.

Wyjątkowe doznania sensoryczne są trendem globalnym. Jesteśmy tu, aby pomóc Ci znaleźć się na czołowej pozycji. 

To top